Nagyon sok sportos pár van manapság, akik életstílusuk alapján is napi vagy heti szinten edzenek, sportolnak, mozognak. Ugyanakkor vannak olyan párok is, ahol csak az egyik fél sportos, a másik inkább csak a távirányítót emelgeti a súlyzó helyett, vagy a boltba is inkább autóval jár, mint kocogva vagy biciklivel.
De eljöhet a pillanat, amikor a párunk érdeklődést mutat a sportolás iránt, vagy, mert velünk szeretne több időt tölteni, vagy már eljött az idő az ő életében is az életmódváltásnak. Érdekes kérdés, hogy olyankor valóban jó ötlet-e az együtt sportolás. Persze az is megeshet, hogy egyik fél sem sportolt, csak a közös életmódvált ösztönzi őket erre.
Nos, az is sokat számít, hogy milyen sportról van szó, és mik a célok. Valószínűleg egy profi sportolóval közösen edzeni nem lehet csak úgy, de egy régóta edzeni járó ember mellé sem csatlakozhatunk be egyik napról a másikra.
Ha a párunk már régóta sportol, akkor esetleg arra lehet megkérni, hogy segítsen nekünk, hol is kezdjük, esetleg együtt menjünk le az edzőterembe, de külön végezzük a gyakorlatokat. Az egy fokkal egyszerűbb helyzet, ha mondjuk együtt akarunk megtanulni teniszezni, pinpongozni, vagy falat mászni.
A közös célok sokat segíthetnek
A célokat azonban mindenképp érdemes tisztázni. Ha a közös életmódváltás a cél, akkor lehetnek közös célok, de egyéniek is. Ha valamelyik fél okkal vág bele az edzésbe, például a merevedési zavarait okozó keringési probléma miatt, akkor neki fontos cél lesz, hogy meg is valósítsa az egészséges életmódját.
A párjának azonban nem feltétlen ez a célja, inkább csak a támogatás, vagy neki sem árt edzeni, viszont ez közel sem olyan komoly elhatározás, mint a párjáé.
Ha csak az együtt töltött idő a cél, akkor érdemes addig keresni, amíg olyan sportot nem találunk, amit mindkét fél élvez, és mindketten szeretnek vele foglalkozni. Persze nincs azzal gond, ha közben derül ki, hogy az egyik fél jobban élvezi, mit a másik. Nem baj, ha az egyik fél végül nem folytatja, a másik pedig igen, de ezt érdemes előre tisztázni, később pedig nem hibáztatni a másikat.